Ковачевски добил отворена поддршка од Заев

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на состанокот одржан вечерва на Централниот партиски одбор, го предложил Димитар Ковачевски, моментално на функцијата заменик-министер за финансии, да биде новиот претседател на партијата, откриваат извори на СДСМ.

Инаку, неофицијално на 12 декември ќе има внатрепартиски избори на СДСМ, каде ќе се одбира новиот претседател на партијата. 

26.11.2021 - 23:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега