Кран висок 20 метри падна и преполови куќи во центарот на Лондон (ВИДЕО)

Едно лице исчезна, а четири лица се повредени во Лондон денеска кога кран висок 20 метри се урна врз станбен блок во изградба и врз две соседни куќи, соопштија властите.

 

Противпожарната служба на Лондон наведе дека спасувачите со специјална опрема за пребарување ги прегледуваат урнатините во рамки на „сложената операција за спасување“.

08.07.2020 - 23:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега