Кумановец ја турнал и повредил соседката - заработи кривична пријава

68-годишен кумановец ја турнал 70-годишната соседка па поради тешките телесни повреди кои ѝ ги нанел заработи кривична пријава.

 

-СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.В.(68) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда“. Пријавениот на 28.05.2020 околу 13,30 часот на ул.“424“ во Куманово, додека поминувала неговата сосетка Ѓ.Д.(70) од Куманово, ја турнал на асфалтот, при што таа се здобила со тешка телесна повреда, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 18:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега