Лазаров го објави списокот со ракометари за Медитеранските игри (ФОТО)

Ракометната репрезентација на Македонија ќе настапи на Медитеранските игри, чиј почеток е закажан за 25 јуни.

Селекторот Кире Лазаров денеска го објави списокот со ракометари кои се во конкуренција за настап на турнирот.

На списокот има неколку поискусни ракометари, како што се Филип Талески, Дејан Манасков и Мартин Томовски, но и голем број млади играчи.

20.05.2022 - 19:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега