Љубе Бошкоски: Охрабри се Мицкоски, излези на дебата со мене

Претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски го кани лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ТВ-дебата. Според Бошкоски, Мицкоски криејќи се зад други луѓе го прозвал него на прес конференција.

– Ти одговарам подоцна, бидејќи синоќа во Загреб имав состанок со потенцијални инвеститори за обновливи извори на енергија, а денес сум вo Грaц нa сoстaнoк со можни инвеститори во градежништвото и инфраструктурата. Сето го правам на сопствен трошок, бидејќи платата е недоволна за едно патување во странство, но тоа секако не ме спречува да работам за доброто на татковината, без да побарам ниту денар дополнителни трошоци. И тука ние се разликуваме. Во моето дејствување и твоето, се сеќаваш, упорно, бесрамно и невистинито тврдење дека си бил само про-боно советник на Груевски, во време кога тој со над 90 советници трошеше 1,73 милиони евра народни пари. Да е само тоа… Се сеќаваш, за темава, а и други битни нешта, уште пред речиси една година те пoвикaв нa ТВ дебата пред целaтa мaкедoнскa јавност. Па, охрабри се Мицкоски, излези нa дебaтa сo Љубе Бошкоски!Можеби ќе останат изненадени членовите на ДПМНЕ зад кои сега се криеш – вели Бошкоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.10.2020 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега