Луѓето родени во Септември се посебни

Секој од нас е посебна личност со свои маани и предности. Меѓутоа, родените во септември се навистина посебни личности.

Се запишуваат во врвни училишта

Според истражувањата, луѓето кои се родени во текот на септември најбрзо се развиваат во однос на нивното образование. Тие ги посетуваат најдобрите факултети и се навистина посветени на унапредување на нивното образование.

Се раѓаат како ситни бебиња

Најчесто се раѓаат со мала тежина, споредено со децата родени во другите месеци.

Го сакаат спортот

Родените во септември се спортски типови. Тие вообичаено имаат силни физички предиспозиции за да се занимаваат со спорт и меѓу нив има највеќе врвни спортисти.

Долговечни

Тие се личности кои често живеат и преку 100 години. Тоа го потврдува истражувањето спроведено од страна на универзитетот во Чикаго во кој биле вклучени околу 1500 стогодишници. Една од причините за тоа е бидејќи веднаш по раѓањето се изложени на разни сезонски инфекции кои го јакнат имунитетот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега