Македонија ќе ги почне и заврши квалификациите за ЕП 2024 на домашен терен

Македонските ракометари ги доби противниците во квалификациите за Европското првенство (ЕП) 2024, а ќе ги почне против Луксембург во Скопје во октомври.

Македонија во првото коло на 12 октомвр игра против Луксембург на домашен терен, по што пет дена подоцна гостува кај Турција.

Возбудувањата продолжуваат на домашен терен против Португалија на осми март, а само три дена подоцна гостуваме кај истиот ривал.

Петтото коло ни носи пресметка против Луксембург на 26 април, а само четири дена подоцна ќе ја пречекаме Турција на домашен терен.

31.03.2022 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега