Мицкоски: Басни за 2001 Али може да му раскажува на Ковачевски– дезертерот ќе поверува сѐ за да прави криминал и самиот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на социјалната мрежа Фејсбук објави фотографии додека служел војска и рече ги искритикува Али Ахмети и Димитар Ковачевски.

-Басните за 2001-ва може Али да ги раскажува на Димитар Ковачевски. Првиов се храбри од своите удoбни хациенди од Зајас, додека албанскиот народ, исто како македонскиот, гладува. Вториот како дезертер од 2001-ва сѐ ќе му поверува и мора да спроведе, за да прави криминал и тој самиот. Другпат добро нека гледаат и читаат што кажувам, а не да вадат од контекст. П.С. Јас пак мислев дека ќе се пофалат со нова фабрика..., напиша Мицкоски.

28.01.2023 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега