Mицкоски: Oние кои имаат концесии кон Бугарија не смеат да преговараат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук ги искоментира преговорите на власта со Бугарија. Според него, најважно е они кои имаат концесии да не преговораат за ова чуствително  прашање бидејќи е очигледно дека освен за историјата преговарале и за бизниси.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега