Милионер ја насукал луксузната јахта на карпа- Богатиот Инстаграм крал го снимил бродоломот:„И богатите плачат“

Милионерот Ден Билзериан пристигнувајќи на француското крајбрежје снимил потопена јахта на друг милионер.

Милијардерот Дан Билзериан (39) ја напуштил Хрватска кон крајот на јули, откако две недели пловел по Јадранот со луксузна јахта, вредна околу 68.000.000 евра.

Американецот моментално е со пријателите на Азурен Брег, 'светилиштето' на богатите и славните. И понатаму продолжуваат со забавите во нивен стил, одејќи во ресторани, ноќни клубови и знаменитости.

 
 
 
View this post on Instagram

Mushroom caves

A post shared by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on Aug 8, 2020 at 6:35am PDT

Билзериан за време на закотвувањето на брегот ја снимил потопената јахта на богаташот која се насукала. Не сакал да открие за кого станува збор ниту што се случило пред 'бродоломот'.

„Уништена јахта, одвратна глетка“, викале неговите пријатели на снимката.

На Билзериан друштво му прави американската манекенка Мадисон Маркез, која брзо го 'утешила' на неговата луксузна јахта. Иако со години им бил 'верен' на оргиите, изгледа дека Мадисон му го освоила срцето. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 17:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега