Му украле автомобил од паркинг во Скопје

 

Вчера попладне скопјанец пријавил дека од паркинг му бил украден автомбил.

„На 06.07.2020 во 14.55 часот во СВР Скопје, Н.М.(64) од Скопје пријавил дека на 02.07.2020 во период од 11.45 до 19.30 часот, на паркинг пред маркет на ул.„Инидра Ганди“, едно лице му одземало паркирано патничко возило „мерцедес МЛ-320“, со скопски регистарски ознаки“ соопштуваат од полиција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 16:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега