На ГП Табановце се чека еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На ГП Табановце времето на чекање за влез и излез од државата е од 40 до 60 минути, а на ГП Богородица време на чекање за влез и излез од државата е околу 30 минути.

Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

04.08.2022 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега