Најзгодната новинарка во светот: „Колега ми кажа дека ме вработија само поради градите“

Најпознатата италијанска новинарка и според мислењето на многумина, најзгодната новинарка во светот, Дилета Леота овие денови е подготвена да заплови во некои други води.

Имено, таа ќе наскоро ќе ја издаде својата книга „Избери да насмевнеш“, во која ќе опише многу непознати детали од својот живот. Еден од тие детали е и раскинувањето на врската со боксерот Даниеле Скардин.

-Беше тоа голема љубов. Во книгата го наруквам „своја љубов“, иако сега е готово, но немам право тоа да го избршам зашто така се чувствував кога пишував, истакна Леота.

 
 
 
View this post on Instagram

Homework

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta) on Sep 11, 2020 at 5:45am PDT

Таа говореше и за стереотипите кон жените и спортското новинарство.

-На почетокот не беше лесно. Колега ми рече дека ме вработиле само поради градите. Секако, не го напуштив „Скај“ поради тоа, туку почувствував дека пазарот на сателитските телевизии почна да се менува, вели Леота.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

Oggi ho il pollice verde! E con @u.power_official sto senza pensieri #adv

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta) on Jul 15, 2020 at 7:40am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.09.2020 - 20:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега