Настрада 10-годишно девојче во БиХ откако врз неа паднала сува врба

 

Десетгодишно девојче од селото Видовиќи (Херцеговина) почина синоќа во Универзитетската клиничка болница Мостар откако врз неа паднало дрво, пишува „Аваз“.

Според информациите, несреќата се случила во градот Тепчиќ Поље, а сува врба под засега неутврдени околности паднала врз девојчето. Иако веднаш било пренесено во болница, девојчето починало од повредите.

„Во 18.25 часот М.И.(1982) се приближила до ПС Читлук и пријавила дека сува врба паднала врз малолетно девојче Т.Д.(2012) од Видовиќи, општина Читлук во Тепчиќ Поље, општина Читлук, каде била пренесена во ЦУМ Мостар. Почина од повредите“, потврдиле од Министерството за внатрешни работи на Херцеговско-неретванскиот кантон.

08.08.2022 - 11:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега