Незири: Ако „огнената група“ на ДУИ се закани со пратеници, тоа ќе ѝ отвори врата на Алијанса на Албанците во Владата

Аналитичарот Џелал Незири вечерва беше еден од гостите во „Click Plus“ на „ТВ21“ при што даде коментар за „Огнетата група“ во ДУИ.

„Огнената група брои двајца пратеници, но со можна поддршка и од Кастриот Реџепи може да биде закана за стабилноста на Владата, со што би се отворила вратата за Алијанса на Албанците да биде дел од Владата“, вели Незири.

Алијанса на таков начин ќе се одлепи од ВМРО-ДПМНЕ, зашто таа коалиција ѝ одзема многу гласови на локалните избори.

03.10.2022 - 23:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега