Нина Добрев во црвен фустан ги освои срцата на мажите во Кан (ФОТО)

 

Меѓу бројните гламурозни настани во рамки на филмскиот фестивал во Кан, на распоредот беше и еден со хуманитарен предзнак –amfAr гала – каде преку аукции се собираат финансиски средства што ќе бидат донирани за потребите на програмите за истражувања во борбата против Сида.

Десетици супермодели, актери и други славни личности не го пропуштија овој настан, па го привлекоа вниманието на медиумите во блескави тоалети, меѓу нив беше и Нина Добрев.

33-годишната актерка блесна на најгламурозниот настан на филмскиот фестивал, галата amfAr, која како и секоја година се одржува во Hotel du Cap-Eden Roc.

27.05.2022 - 14:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега