Нема да ви се верува кој го каменувал возот Скопје - Табановце

Овчар го каменувал патничкиот воз кој сообраќал на релација СКопје - Табановце, јавува Канал 5.

Според информациите од телвизијата, овчарот кој напасувал стока покрај пругата, зел камења и удирал по возот. За среќа не била предизвикана материјална штета и немало повредени патници, но, била загрозена безбедноста во сообраќајот.

07.07.2014 - 10:44
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега