Дом за стари лица ќе никне во Илинден

Дом за стари лица ќе се гради на пристапна локација со комплетна инфраструктура, во централниот дел на општината Илинден. 

Површината на градежната парцела изнесува 9.968 метри квадратни, а површината на градбата е 4.486 метри квадратни.

Право на учество на јавното наддавање имаат физички и правни лица кои што ќе достават Пријава за учество во електронско јавно надавање, која што треба да се достави до 18.08.2014 година на адресата на општина Илинден.

14.07.2014 - 13:08
Фото: 
лидер
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега