Дојава за бомба во Министерството за економија

Предмалку имало дојава за бомба во Министерството за економија, дознава Пресс 24.

Сите вработени од министерството се извадени надвор.

Екипи на антитероризам се на местото на настанот и ја проверуваат зградата на седум спрата.

Екипа на Пресс 24 е на терен и најавува повеќе информации за подоцна.

ФОТО: 24 вести

најчитано сега