Утре очекувајте дожд и грмотевици

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и ретка појава на грмежи.

Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 18 до 27 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до осум, и со дневна температура до 24 степени.

ФОТО: Телма

најчитано сега