Големо апсење во Македонија- и полициски службеник оди зад решетки

Полицијата синоќа спровела акција за спречување на ланец за трговија со дрога, дознава Пресс24.

Според нашите првични информации уапсен е камионџија кој бил дел од меѓународна мрежа за шверц со наркотици. Запленет му е камионот и над 20 килограми марихуана.

ОСвен него уапсени се и повеќе други лица меѓу кои има и еден полициски службеник.

Официјална потврда за апсењето сеуште нема. Деталис е очекуваат вот екот на денот.

најчитано сега