Управата на ФК Вардар испрати комбиња по своите навивачи во Битола

Управата на ФК Вардар веднаш по иницидентот во Битола во кој беа повредени 12 навивачи од кои еден потешкои испрати комбиња за Битола. Според информациите, во битолската болница има вкупно 17 лица, од кои 11 се повредени, а останатите се останати покрај нив. Едно лице, поради сериозноста на повредите е префрлено во Скопје

03.08.2014 - 22:39
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега