Жерновски се сретна со амбасадорот Волерс

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски и амбасадорот на САД во Република Македонија, Пол Волерс, на денешната средба разговарале за неодамна одржаните локални избори.

На средбата, како што информира општина Центар, двајцата соговорници размениле мислења  и за прашањето за името и за евроатланските аспирации на Република Македонија.

 

 

Амбасадорот Волерс уште еднаш ја потвдрил подршката која САД и ја даваат на Република Македонија.

Жерновски и Волерс разговарале и за севкупната политичко-економска состојба во Република Македонија.

ФОТО: Нетпрес

најчитано сега