ФОТО: Сте го виделе ли овој битолчанец? - неговото семејство го бара веќе 3 дена

Веќе трет ден најблиските го бараат 46 годишниот битолчанец Мирче Трајковски откако во вторникот наутро заминал од дома и веќе не се вратил. Неговото семејство бара помош од граѓаните. Вели дека е висок околу 180 сантиметри, а бил облечен во црна ветровка, со фармерки и црни чевли. Трагата му се губи во Нова Битола. Случајот е привајвен и во полиција но доколку го видите некаде, јавете се на 071 317 743

најчитано сега