Паднал од велосипед и загинал - страотна несреќа на патот Прилеп - Волкосело

Засега непознато лице загинало при пад од велосипед на патот Прилеп – Волкосело, објавува Дневник. По несреќата, итната помош веднаш интервенирала, но, само констатирала смрт од повредите,

Според весникот, полицијата и истражен судија веќе се на местото на несреќата и во тек е првичната истрага која треба да го открие идентитетот на жртвата и причините за трагедијата.

 

најчитано сега