12 годишно момче почина трчајќи низ Охрид

12 годишно момче, доцна синоќа починало на улица во Охрид. Според информациите на МВР, младото момче починало вчера вечерта околу 23:20 часот, трчајќи по улица.

Телото на момчето е предадено на обдукција која треба да ги открие причините за прераната смрт.

 

најчитано сега