Пропаганда на СОРОС експресно пренесена од опозициските медиуми и СДСМ

Институтот „Като“ ја рангираше Македонија на 12 место по мизерија во светот. Медиумите финансирани од Сорос ја пренесоа информацијата, а веднаш потоа се огласија и од СДСМ. 

Институт има јасни врски со Сорос. Формиран во 1974 година од браќата Дејвид и Чарли Кох кои се контроверзни милијардери колку и самиот Сорос. Се работи за класична лоби-организација, обвинувана во американските медиуми за лобирање за приватни бизнис-интереси. Магазинот „Форбс“ во сторија насловена “The Kochs Aren’t the Only Funders of Cato” пишува дека браќата Кох го финансираат овој институт со десетици милиони долари. 

 

 

Оцени ја веста

26.01.2015 - 14:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега