Крива Паланка: Полицаец си ја претепал сопругата

Вчера околу 11:14 часот во с.Жидилово-Крива Паланка, пред семејната куќа сопругот, вработен во полициската станица за ГП и ГН „Крива Паланка“, физички ја нападнал неговата 47-годишна сопруга В.С.

Како што соопштуваат од МВР сопругот кој е полициски служебнеик, удирајќи ја сопругата со клоци во пределот на телото и нанел видливи повреди.

 Во просториите на полициската станица „Крива Паланка“ од страна на Командирот со потврда за привремено одземени предмети од него е одземено службеното оружје-пиштол „ТТ М-57“ кал.7,62мм и 2 рамки со 18 куршуми за истиот.

 

 

Оцени ја веста

29.05.2015 - 12:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега