Уште една жртва од невремето во Тетово: Пронајден е 61 -годишниот маж кој беше исчезнат

Пронајден е 61. годишниот маж кој беше исчезнат во поплавите во Тетово. Околу 20.00 часот на местото викано „Бродиште“ во атарот на селото Г. Реченица - Тетово е пронајдено телото на 61-годишниот Раиф Јусуфри од село Лисец кој исченза при невремето во понеделникот. Водатата го носела неколку километри. 

Остана да биде најдено уште 6-годишното исчезнато девојче.  Бројката на жртви во Тетово се искачи на пет. 

 

 

 

Оцени ја веста

05.08.2015 - 20:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега