Проверете дали утре ќе останете без вода

Жителите на село Добри Дол во општина Сопиште можно е утре да останат без вода за пиење.

Прекинот на водоснабдувањето е поради чистење и хлорирање на десната комора од резервоар Добри Дол, кое ќе почне во 9 часот, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и канализација – Скопје. 

 

 

Оцени ја веста

23.08.2015 - 13:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега