Претпладне сонце попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Попладне на запад со краткотраен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а дневната од 28 до 35 степени.

Вредноста на УВ-индексот и во двата дена ќе изнесува 8.

најчитано сега