Изгоре продавница за чевли во Прилеп

Синоќа во Прилеп избувнал пожар во дуќан за чевли лоциран на улицата Републиканска.

Пожарот избувнал во 21 часот и 30 минути, за среќа никој не е повреден, но причинета е материјална штета од 500 евра.

Полицијата ќе изврши увид.

ФОТО: Засе.мк

најчитано сега