Битолчанец загина двајца Грци во болница - тешка сообраќајка на Меџитлија

9 годишен битолчанец загина а двајца грчки државјани се префрлени во болница по тешката сообраќајна несреча која попладнево нешто пред 13 часот се случила на патото кој води кон градничниот премин Меџитлија, донзава Press24. Според нашите информации, во сударот учестуввале возило марка Југо, управувано од 49 годишниот Т.К. од Битола и Нисан согрчки таблички. Во сударо, на лице место починал битолчанецот а двјца од возилото се грчки регистарски таблички се префрлени во болница. 
Од полицијата ја потврдуваат информацијата и додаваат дека во моментов се уште трае увидот поради што сообраќајот е во прекин.

најчитано сега