Орбан со честитка до Груевски: Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ и понатаму е незаменлива на македонската политичка сцена

Честитки за победата на ВМРО-ДПМНЕ пристигнуваат од сите страни. Поддршка и пофалби за мирно и демократски спроведените предвремени избори, како и поддршка за претстојниот период.

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан со писмо му ја честиташе победата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

-Резултатите од вчерашните избори јасно покажаа дека вашата партија и понатаму е незаменлива на македонската политичка сцена, напиша Орбан.

image-0-02-05-b008384ec1760e8ab873035141c62241c4ab41ffd284db4e5cc136ab978dce87-v

 

image-0-02-05-5651b8cd839501d7b2f60617995eb4553f45276a115ac2686974eae0ce719e7e-v

 
 
13.12.2016 - 18:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега