Агим Нухиу официјално застана на чело на МВР

Во министерскиот кабинет на МВР утрово беше извршено примопредавање на министерската позиција од Оливер Спасовски, досегашниот министер според договорот од Пржино, на Агим Нухиу, кој застана на чело на Министерството за внатрешни работи.

Функцијата денеска му престана и на дополнителниот заменик министер Оливер Андонов, како и на началниците и службениците кои Спасовски ги менуваше во рамките на МВР.

Примопредавањето беше извршено во 10 часот и 30 минути.

 
 
29.12.2016 - 12:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега