ВИДЕО: Финална одлука на ДУИ - изјава на портпаролот Бујар Османи

Во седиштето на Демократската унија за интеграции во тетовска Мала Речица се одржува состанок на Централното претседателство во проширен состав со присуство на градоначалници, поранешни пратеници, претседатели на ограноци и други видни членови на ДУИ. На состанокот, како што информираат од партијата, треба да се донесе конечен став во врска со формирањето нова влада со ВМРО-ДПМНЕ и за други опции.

 
 
28.01.2017 - 17:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега