Заев го бара мандатот од Иванов

Лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев очекува да го добие мандатот за состав на нова влада од шефот на државата Ѓорге Иванов. Заев денеска на прес-конференција рече дека ги нема обезбедено потребните 61 мандат за формирање на мнозинство, но тврди оти е убеден дека ќе успее во тоа. „Досега не бевме во можност да обезбедиме мнозинство, но убеден сум дека ќе успееме во тоа“, рече Заев.

 
 
30.01.2017 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега