100.000 луѓе на улиците низ Македонија кои ја бранат државата за Шилегов се фашисти!

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов во вечерашната емисија Топ Тема ги навреди граѓаните на Република Македонија кои што веќе четврти ден протестираат низ градовите во Македонија, нарекувајќи ги „Фашистички орди“

Според Шилегов, медиумите праќаат отворени повици за, како што вели, фашистички орди да излезеле на улица.

-Во Македонија нас во моментов ни се случува фашизам, рече Шилегов.

silegov1

 

 

 

03.03.2017 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега