Заев се сретна со Мендух Тачи

Зоран Заев денеска оствари средба со лидерот на ДПА, Мендух Тачи. На средбата меѓу двајцата соговорници биле потенцирани значењето на реформите и геостратешката потреба на Република Македонија да се приклучи како полноправна членка во НАТО алијансата и влез во ЕУ.

Заев и претседателот на ДПА, Мендух Тачи, се согласија дека се што е интерес на граѓаните на Република Македонија заслужува поддршка од опозициската партија, па Тачи рече дека ќе бидат конструктивна опозиција.

 

 

 

19.06.2017 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега