Битолчанец го избодел роднината со кујнски нож

Крвава семејна драма ја потресе Битола. Синоќа расправија во Битола завршила крваво откако битолчанец си го прободел роднината со нож.

Се работи за 55-годишниот  М.А. кој со кујнски нож го нападнал 33-годишниот роднина Е.А. 

За среќа, повредениот битолчанец е надвор од  животна опасност, а напаѓачот бил приведен, а набргу и одведен во психијатриска болница.

 

07.09.2013 - 12:04
Фото: 
Нетпрес

најчитано сега