„Македонија, МКД“ осамна на џамијата во Нерези

Утрово во 4 часот по полноќ во Нерези, скопско, непознат сторител на џамијата со спреј испишал: „Македонија, МКД“.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

09.09.2013 - 13:30
Фото: 
Максим

најчитано сега