Двајца малолетници претепани во автобус на ЈСП

Синоќа околу 19 часот се случил инцидент во автобус на ЈСП со број 65.

Во близина на селото Стајковци во автобусот од страна на група ученици без повод и причина физички биле нападнале 15-годишниот А.А. и 16-годишниот М.В.

Тинејџерите се здобиле со видливи повреди во пределот на телото.

Полицијата го расветлува случајот.

12.09.2013 - 12:59

најчитано сега