Мега апсење во Скопје: Падна првиот човек на Вељаноски за шпионажа

Петнаесетина лица се уапсени за шпионажа и злосторничко здружување, дознава Пресс24 од полициски извори. Според неофицијалните информации, приведен е шефот на кабинет на првиот парламентарец Трајко Вељаноски а во полициска станица се наоѓа и Борис Дамовски од продукцијата „Контрабанда“ која стои зад популарните „Еднооки“.

Сеуште нема информации за какво дело се работи.

Од МВР нема официјална потврда за случајот. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

16.09.2013 - 10:50

најчитано сега