Ване Цветанов и Горан Стојков меѓу уапсените за шпионажа

Поранешниот директор на Агенцијата за перење пари Ване Цветанов, генералот Горан Стојков и Аце Диневски поранешен функционер од Агенцијата за разузнавање се уапсени денеска во најновата полициска акција, јави НоваТв.

Во истата акција како што утрово јави Пресс24, уапсени се и Борис Дамовски од Контрабанда и Марјан Маџовски, шеф на кабинет на собранискиот спикер.

Според засега неофицијални информации петнаесетмина ќе одговараат за неколку кривични дела меѓу кои и шпионажа и злосторничко здружување.

Повеќе на оваа тема:

Мега апсење во Скопје: Падна првиот човек на Вељаноски за шпионажа

ФОТО: Маџовски и Дамовски уапсени за шпионажа

16.09.2013 - 12:20

најчитано сега