Кумановчанец му ја скршил раката на сограѓанин

Бесен кумановчанец нападнал свој сограѓанин.

Инцидентот се случил кога 48-годишниот М.С. на улицата „Гоце Делчев“ во Куманово по претходна вербална расправија го нападнал 51-годишниот С.К. удирајќи го со тупаници и клоци во пределот на телото.

Така, бесниот кумановчанец на својот сограѓанин му нанел фрактура на подлактицата.

 

27.09.2013 - 12:35

најчитано сега