Почнува Конгресот на СДСМ на кој треба да биде потврден Пендаровски како кандидат за претседател

Во тек се последните подготовки за официјалниот почеток на Конгресот на владејачката СДСМ на кој треба да биде потврден Стево Пендаровски за претседателски кандидат.

Конгресот ќе започне со обраќање на лидерот Зоран Заев. Овој дел ќе биде отворен за јавноста, потоа Конресот ќе се затвори само за партиските делегати.

 

На крајот обраќање ќе има и кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, кој јавноста ќе има можност да го слушне.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2019 - 12:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега