ДУИ едногласно: Изет Меџити шеф на изборниот штаб на партијата

 

Централниот совет на ДУИ денеска во партиското седиште во мала Речица одлучи едногласно, изборниот штаб на ДУИ за прет избори да го предводи потпретсесателот на партијата Изет Меџити.

Од ДУИ исто така денеска објавикја дека го подржуваат Стево Пендаровски за кандидат за претседател на Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2019 - 15:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега