Се пролеа крв во Аеродром - двајца скопјани крвнички претепани

Вчера попладне околу 17 часот, група ученици крвнички ги претепале 17 годишните скопјани С.Ф. и М.М. Инцидентот се случил во кругот на средното училиште „Димитар Влахов“ во Скопје.

Полицијата повикала на разговор четири малолетни момчиња од Арачиново, кои се сомничат дека ги нападнале двајцата скопјани. Од МВР најавуваат соодветни пријави.

 

03.10.2013 - 12:48

најчитано сега