„Валоризација на обновливите извори на енергија во пограничниот појас“

 

Во Зрновциденеска се одржа средба на проектните тимови на оваа општина и општина Белица, Република Бугарија. Се работи за проектот „Валоризација на обновливите извори на енергија во пограничниот појас“, кофинансиран преку ЕУ.

- Целта на средбата беше да се согледаат активностите за изработката на физибилити студијата за потенцијалите на обновливите извори на енергија на територијата на општина Зрновци и општина Белица. Во тек се тендерот за прибирање на најповолен понудувач кој до крајот на овој месев ке биде избран за да ја поодготви студијата, истакна Блаже Станов, градоначалник на општина Зрновци.

 

18.11.2013 - 11:42
Фото: 
фактор.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега