Нова опција на Фејсбук - „Unfollow"

Фејсбук повторно воведува нова опција, а овојпат се работи за опцијата ” Unfollow ” или не го следам, со што ќе може да направиме она што сега е можно со “Hide All” , да останеме пријатели со некого, но да ги сокриеме  ажурирањата на статусот и неговите позиции.

“Целта на оваа промена е да им помогнеме на луѓето да гледаат повеќе содржини што ги интересира”, изјави портпарол на Facebook за NBC News.

04.12.2013 - 10:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега